Baner reklamowy w sieci

Wykonywane są przede wszystkim w znanej dzisiaj i najczęściej chyba stosowanej technologii Adobe Flash. Mają przyciągać uwagę, czyli muszą bardzo atrakcyjnie wyglądać. O czym mowa?

To oczywiście banery, które mają nieść za sobą jakieś przesłanie reklamowe. Do tej pory banery kojarzyły się przede wszystkim z bardzo dużymi płachtami materiałów. Można je spotkać na ulicy. Ale przecież banery to przede wszystkim te w Internecie. Właśnie te, które wykonywane są w technologii AdobeFlash. Kiedyś były robione głównie jako pliki graficzne w formacie GIF albo po prostu jako pliki JPG. Mimo, że te np. internetowe banery reklamowe we Wrocławiu wykonywane są w tej lepszej technologii (bardziej efektywnej i skutecznej) czyli AdobeFlash, to jednak i tutaj pojawia się minus.

Internauta, który chce korzystać i oglądać takie animacje, musi mieć zainstalowane specjalne wtyczki. Inaczej banery nie odtworzą mu się na jego komputerze. Wówczas jednak pojawi się informacja o tym, że daną wtyczkę można zainstalować. Nie trwa to długo. Banery reklamowe we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Poznaniu – jest ich dzisiaj całe mnóstwo.

Comments are closed.